Venüs’ün Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir felek bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın yaşamlarına veçhe veren bir antraktç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı altında örgülır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kabilinden şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında doğru adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve racon gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa fail ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak arz alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temaşa fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Bugün de insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine balaban nazarıitibar göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle tevellüt haritası yorumlamak, nefis analizi tutmak, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, esenlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin balkonındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en çizgi görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve alegori bakarak hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinlikle bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında henüz aşkın bili sahibi geçmek istiyorsanız, biröte terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan talih grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine bakarak belirlenir ve biröte kişiye bakarak nefis ve gelecekteki olaylar hakkında bili verebilir.

  2. Aslan Burcu: Genellikle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Doğum haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin hissî yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kabilinden yaşlakin şekline nişan eder.

Burç yorumlaması hakkında çok aşkın bili sahibi geçmek sinein, astroloji terminolojisine aşina geçmek önemlidir.

Had Mealı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum anında yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bili verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin balkonındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ilgili ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir farklı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin balkonındaki etkilere nişan edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmeslekimlere nişan edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, doğru bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, müstakbel tahmini ve henüz dayanıklı çok konu hakkında bili tesviye dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir