Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, etkili lisans eğitimini Değer Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kurum vadiında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim dalünde marka kasılmau, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim dalünde aile olarak biryoğun markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mehabetli ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası hareketli çallıkışmalar yürüten KALKO, biryoğun ayak topu, sepet topu karavaşübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl reislik yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların semtı aralık Türkiye’nin en mehabetli özel meslek ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır patronaj kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, eğitim vadiında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı biryoğun cemiyet, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Eğitim Methalimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal yardımlaşma vakfında eğitim vadiında projeler yürütmektedir. Her yıl biryoğun öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile yanında öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir