Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sakır sakır giriş yaratıcı ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çallıkındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir denetçi de arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan denetçi esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseri kullanıcı adınızı değmaslahattirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Titiz bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde görev düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Uymaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram bağlantısı istediği kucakin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir can şifrenizi çvira etmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişyeğin farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Elbette Geçmiş Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen kişiler kucakin ne günah ki çok bir araba yol bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir araba dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diye esasen başka kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Formül: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi değmaslahattirin ve takkadak arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Formül: Instagram hesabınız çallıkındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz değmaslahattiğinde yahut kullanıcı adınız değmaslahattiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değmaslahattirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değmaslahattirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmaslahattiren sen değilsen, hesabını güvene allık” evet da bazen “değmaslahatikliği geçmiş allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız amma ekseri saldırganlar elektronik posta adresini değmaslahattirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir