kurumsal logo tasarımı

ücretsiz logo tasarım

Logo nedir? Söz manaı olarak gerçeklik karşılığı dilimizde amblem olan, bir kârin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, manaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak kârletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı kâri sembolize edebileceği kadar, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı dâhilerik ve anlamlara malik olur.

Sorusu sorulduğunda söz manaının dışında, birkötü logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan can yahut kuruma neyin ve elbette aktarıldığı enikonu önemlidir. Sair taraftan logo dizayn çallıkışmasını yapacak can yahut kurumun sizi elbette anladığı ve logo çallıkışmanızı elbette değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, kârletmenizin ve bundan sonraki çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çallıkışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değkârtirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik dâhilin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş vadiı ile faaliyette bulunan şirketler dâhilin henüz çok tercih edilebilir. Yalnızca bir sektörde çalışkanlık gösteren kârletmelerin umumiyetle logoları dalü simgeleme paha. Fakat çabucak şu denli dal ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda belirtmek imkansızdır.

Logo ne kâre yarar?
İşletmeler dâhilin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası sıfır bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz bugün aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, peki aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Emektar halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan sahi bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple kârletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza bek adımlarla devam edebilmek hesabına “logo dizayn” çallıkışması ile başlangıçlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) anlatım paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca gâh kişilerin bir surette tanınmasını sağlayıcı kâraretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, palas anlaşılır, geçekırlanması palas, olası olduğunca azca nüshada renkten oluşfinansıdır. Her çdenktaş baskı ve sektör tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok değersiz ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok oylumlu ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Diğer şirket evet da ürünlere ait logolar ile karışıklığa amil vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya oylumlu pert verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakılırsa logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin derunğine muvafık olmalıdır. Hatta kurumun kendisini elbette tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin kenarıdizi lüzum rengi lüzum şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü bugün bile akılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ait ürün evet da şirket dâhilin logo tasarlanacağı bugün o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında haber sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı bugün simgenin taşıyacağı mana hizmetında bu haber çok önemlidir.

ücretsiz logo tasarım

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir